Oczami dziecka

obrazek chłopca z tytułowego filmiku WIELKA MOC

Oczami dziecka… Czy wiesz, jak widzi świat Twoje dziecko?

Natknęłam się ostatnio na pewien filmik, ukazujący WIELKĄ MOC, jaką mają rodzice i jak tą mocą mogą wpływać na świat dziecka.
Czy wiesz, jak duża odpowiedzialność spoczywa na nas rodzicach?

Abyś zrozumiał, co mam na myśli, obejrzyj ten 3-minutowy, ale jak wymowny materiał:

żródło: wielkamoc.eu

Ta krótka animacja powstała w ramach Polskiej Kampanii „Wielka Moc” i ma na celu uświadamianie rodzicom jak ogromne znaczenie ma prawidłowe budowanie więzi rodzic — dziecko. Ma to wpływ na późniejsze decyzje, relacje, rozwój, podejmowanie wyzwań, podnoszenie się z porażek. Pierwsze lata życia stanowią bardzo ważną część życia dziecka!

Bezpieczna więź rodzic-dziecko, zwana także przywiązaniem, to rodzaj „bliskości” – relacja oparta na dostępności fizycznej i emocjonalnej rodziców.
W pierwszych latach swojego życia dzieci rozpoczynają niesamowitą drogę rozwoju i zmian. W trakcie tego okresu więź stanowi fundament wspierający każdą sferę rozwoju dziecka.

źródło: wielkamoc.eu

Inwestycja w bezpieczną i prawidłową relację z dzieckiem wymaga świadomości i trudu, jednak procentuje ona na całe życie. Dając dziecku uwagę połączoną z zaufaniem i wsparciem wykształcamy w nim bezpieczny styl przywiązania.

Termin bezpieczny styl przywiązania w psychologii oznacza sposób, w jaki tworzy się relacja interpersonalna oparta na zaufaniu i bezpieczeństwie. Obecne w niej jest poczucie zaopiekowania, co stanowi podstawę do kształtowania się poczucia własnej wartości.

Jeśli chcesz szerzej poczytać o kampanii i o WIELKIEJ MOCY zachęcam do odwiedzenia strony wielkamoc.eu.5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
2 lat temu

Zgadzam się w 100%